Kuriant vaiko kambario interjerą prireiks nemažai išmonės: juk mažylis čia leis savo laisvalaikį, žais, pieš, ilsėsis, vėliau – ir mokysis. Tačiau įrenginėjant vaiko kambarį tėveliams dažnai pristinga idėjų: apsiribojama tradicinėmis rožine mergaitėms ir melsva berniukams spalvomis ar jau kiek pabodusiomis princesių ar automobilių temomis. Tad kuriems akcentams skirti daugiausia dėmesio ir kaip sukurti jaukų bei nepavaldaus laikui dizaino vaiko kambarį?

1. Teminis interjeras

Vaiko kambario interjeras kuriamas pirmiausia pasirinkus bent abstrakčią temą. Baldus geriausia rinktis neutralių spalvų, o temą atskleisti per detales, žinoma, nepamirštant, kad tai – vaiko kambarys. Gera mintis – įkurdinus baldus, kambarį papuošti personalizuotu vaiko metrikų portretu, o jau po to galvoti apie kitas detales. Metrikų portretas – tai vaiko gimimą įprasminanti personalizuota iliustracija.

Berniukų kambaryje gali vyrauti temos, susijusios su jūra, piratais, indėnais, aviacija ir pan., mergaičių kambaryje puikiai tiks subtilios drugelių, pievų, gėlių ir panašios temos ar net ta pati subtiliai pateikta jūros tema.

Pagalvokite, kokias spalvas mėgsta vaikas, bandykite rasti kelis gražius spalvų derinius, tradicines baltą, kreminę ar pilką spalvas pagyvindami ryškesnėmis akcentinėmis spalvomis.

Jei kambaryje gyvens ir berniukas, ir mergaitė, tuomet labai tiktų kambarį dekoruoti geometrinėmis figūromis, cirko, miško, gyvūnų ir panašiomis neutraliomis dekoracijomis.

2. Interjero detalės

Interjere stilių ir idėjas geriausiai atkleidžia detalės. Pavyzdžiui, pagalvėlės puošia kambarį ir turi praktinę vertę. Žaislų dėžės, dėžutės daiktams laikyti padės išvengti netvarkos ir pagyvins interjerą. Ant sienų kabinti tiks paveikslai, reprodukcijos ir pan. Išskirtinė tokio tipo detalė – modernaus dizaino stilizuotos vaiko metrikų iliustracijos-portretai. Tai naujo šeimos nario gimimo įprasminimas, puošiantis tiek kūdikio, tiek ir jau paaugusio vaiko kambarį. Iliustracija savo dydžiu atitinka realų mažylio ūgį gimimo metu.

Metrikų rėmeliai gaminami iš kokybiškos ąžuolo medienos, galima rinktis vieną iš 8 fono spalvų, gražiai derinant kambaryje vyraujančius atspalvius ar sukuriant jiems kontrastą. Taip pat neutralaus dizaino portretai lengvai suderinami su įrėmintais vaikų piešinėliais ar įvairiomis reprodukcijomis, sienų lipdukais ir kitomis interjero detalėmis.

Subtilūs minimalistinio dizaino vaiko gimimo metrikai tinka visų tipų interjeruose.

Jei turite draugų ar artimųjų, kurie kaip tik įrenginėja kambarį mažyliui, originalesnės dovanos vaikams tikriausiai ir nepavyktų rasti.

3. Kilimai

Jei ieškote išskirtinės vaikų kambario interjero detalės, nepamirškite ir kokybiško kilimo: ant jo smagu žaisti, sėdėti, ypač jei grindys nešildomos. Kilimai audžiami iš natūralių ir iš dirbtinių pluoštų. Patys brangiausi, bet ir kokybiškiausi – vilnoniai kilimai. Pasidomėkite pasirinkto kilimo priežiūros ypatumais ir įsitikinkite, kad jį bus lengva prižiūrėti: dėmių vaikui augant išvengti nepavyks. Beje, kūdikystė trunka taip trumpai, tad rinkitės paprastesnio dizaino – neutralesnių raštų ir spalvų – kilimą.

4. Užuolaidos

Užuolaidos suteiks jaukumo, padės mažyliui geriau išsimiegoti, ypač jei vaikas dar migdomas pietų miegui. Įsidėmėkite, kad užuolaidos ir kilimas turi derėti bei kartu papildyti vienas kitą. Kitaip tariant, jei užuolaidos – ryškesnės, margesnės, tuomet geriau rinktis švelnesnių tonų, neutralesnį kilimą, ir atvirkščiai. Galite pirmenybę teikti ir kiek praktiškesniam sprendimui – populiariesiems roletams ar romanetėms.

5. Apšvietimas

Planuojant vaikų kambario interjerą ne mažiau dėmesio reikėtų skirti ir apšvietimui – foniniam ir pagrindiniam (darbiniam). Pasidomėkite apšvietimo naujovėmis, galimybėmis (pavyzdžiui, apšviestos interjero detalės, paveikslai, LED juostos virš lovos ar lentynų spintoje), jei reikia – pasitarkite ir su ekspertais. Jei vaikutis – dar mažas, prireiks nedidelio naktinio šviestuvo: paieškokite atitinkančio kambario temą. Pavyzdžiui, jei vaiko kambaryje vyrauja miško tema, rinkitės ežiuko formos naktinį mini šviestuvą. Aštrius baldų kampus vizualiai sušvelnins ir kambariui dar daugiau jaukumo suteiks šviečiančios kamuoliukų girliandos.

Kuriant vaiko kambario interjerą svarbiausia būti kūrybingiems ir nebijoti eksperimentuoti: visa tai atsiperka su kaupu.

Parašykite komentarą