Kaip išrinkti vaikelio vardą? Top 10 populiariausių vardų 2020 metais

Vaiko vardo rinkimas – didelis galvosūkis ir tikras iššūkis daugeliui būsimų tėvelių. Juk kiekvienas nori išrinkti reikšmingą, savo vaikui labiausiai tinkantį, gražiausią vardą, kuris lydės ir neš sėkmę jam visą gyvenimą.



Didelė dalis tėvų, svarstydami, kokį vardą išrinkti savo vaikui, domisi vardų kilme, reikšmėmis, istoriniu kontekstu, neretai manoma, jog išrinktas vardas turi įtakos vaiko charakteriui ar būdo savybėms. Pastebimi įvairūs dėsningumai ir vardų rinkimo tendencijos – šiame straipsnyje apžvelgsime 10 populiariausių, 2020 metais dažniausiai suteiktų vardų sąrašą.

1. Benas

2020 populiariausias berniukams suteikiamas vardas, kilęs iš italų bei hebrajų kalbų. Išvertus iš hebrajų kalbos reiškia “sūnus”. Vardų Benjaminas ir Benediktas trumpinys.


2. Markas

Lotyniškas vardas. Iš lotynų “Marcos” reiškia “pasišventęs karo dievui Marsui”. Vardą iš pradžių perėmė graikai, po to žydai ir Europoje jis paplito kaip vieno Šventojo Rašto autorių vardas (lietuviškas vardo variantas – Morkus).


3. Lukas

Graikiškas vardas, kuris reiškia „iš Lukanijos, lukanietis“ (regionas Italijoje). Taip pat populiari vardo reikšmė siejama su žodžiu “šviesa”, “apšviestasis”, “palytėtas šviesos”.


4. Matas

Hebrajiškas vardas, vardo Motiejus (Matiejus) trumpinys. Motiejus, Matiejus – iš hebrajų kalbos išvertus, reiškia “Jahvės (Dievo) dovana”, tad vardas siejamas su palaiminimu, pašventinimu.


5. Nojus

vardas kilęs iš arabiško žodžio “Nūḥ”, reiškiančio “ramybė”, “poilsis”. Siejamas su Nojumi, Senajame Testamente Dievo paliepimu pastačiusiu laivą (Nojaus arką), ir išgelbėjusiu savo šeimą ir gyvūnus nuo Pasaulinio tvano.


6. Amelija

Iš germanų kalbos kilęs vardas, nuo žodžio “amal”, reiškiančio “darbas”. Labiausiai tikėtina, jog vardas reiškia “daršti, darbinga, atkakli”, tačiau tikėtina ir kita versija, kad vardo reikšmė yra “Dievo darbas (kūrinys)”. Vardas dažnai klaidingai painiojamas su lotynišku vardu Emilija, kuris taip pat dažnai yra populiariausių vardų sąrašuose.


7. Lėja

Pastaruosius penkis metus vis kylančio populiarumo vardas savo aukštumas pasiekė būtent 2020 metais. Šis iš hebrajų kalbos kilęs vardas reikšia “antilopė”, taip pat tai gali būti chaldėjų vardas, asiriškai reiškiantis „ponia, valdovė”. Senajame Testamente Lėja – pirmoji Jokūbo žmona ir septynių jo vaikų motina.


8. Emilija

Vardas Emilija kilęs iš garsios senovės romėnų pavardės Aemilius, greičiausiai kilusios iš lotynų kalbos žodžio “aemulus”, reiškiančio šalininkas, pasekėjas, neatsiliekantis, besivaržantis. Vardo reikšmė siejama su veržlumu ir kovingumu, tikslų siekimu.


9. Luknė

Pirmasis lietuviškas vardas populiariausių vardų sąraše, kilęs nuo vietovardžio – Luknės upės. Šis vardas 2020 buvo suteiktas 219 mergaičių, o 2019 – net 277.


10. Liepa

Taip pat lietuvių kilmės vardas, kilęs nuo medžio ir mėnesio pavadinimu. Simbolizuoja gyvybę, žydėjimą, augimą. Top dešimtuke šis vardas yra jau nuo 2013 metų.



Vardo rinkimas kūdikiui – labai įdomus ir svarbus, o kartais ir itin sunkus procesas. Vardas vaikelį lydės per visą jo gyvenimą, tad jo reikšmė turi tikrai didelę reikšmę.

Įprasminkite vaiko vardą su vardo reikšmės iliustracija, kuri moderniai įamžins vaikelio vardo reikšmę bei skoningai papuoš bet kurį namų interjerą!

Viskas itin paprasta – įveskite vaiko vardą, sužinokite jo tikrąją reikšmę ir vieno mygtuko paspaudimu gaukite personalizuotą, unikalaus dizaino vardo reikšmės iliustraciją, kuri bus kruopščiai įrėminta ir pristatyta prie jūsų namų durų. Papuoškite savo namus funkcionalia, reikšminga ir išskirtine iliustracija!

VASAROS SEZONO PASIŪLYMAS

NET -20% NUOLAIDA DOVANŲ KOMPLEKTAMS

„Vaiko gimimas yra didžiausias gyvenimo stebuklas, o mūsų kuriami portretai – išskirtinis bei šiuolaikiškas šios stebuklingos akimirkos įamžinimas.“ – teigia projekto Gimiau.lt įkūrėjai.

SUKURTI ILIUSTRACIJĄ

Individualiai kiekvienam vaikeliui kuriama iliustracija, personalizuojama išskirtinėmis detalėmis


Kiekvienas šių portretų – unikalus bei autentiškas, sukurtas individualiai kiekvienam vaikeliui. Vardo reikšmės iliustracija personalizuojama pagal vaiko vardą bei jo reikšmę.


Susikurti personalizuotą savo vaikelio vardo reikšmės iliustraciją užtrunka vos kelias minutes, o procesą sudaro trys paprasti žingsniai:


1. Įveskite vaiko vardą.

2. Pasirinkite dydį bei spalvą.

3. Išsirinkite mėgstamiausią rėmelį.

MŪSŲ PARTNERIAI

MŪSŲ PARTNERIAI

TŪKSTANČIAI LAIMINGŲ KLIENTŲ

VARDO REIKŠMĖ. ŠIUOLAIKIŠKAI.

Įveskite vaiko vardą, sužinokite jo tikrąją reikšmę ir papuoškite namus su personalizuota, unikalaus dizaino vardo reikšmės iliustracija.