Krikštynos – tai viena iš gražiausių švenčių vaiko gyvenime. Ši diena suburia šeimą, draugus ir kitus artimus žmones pasidžiaugti mažylio krikščioniško gyvenimo pradžia.

Išrinkti dovaną krikšto proga nėra lengva užduotis. Nepaisant to, kad vaikas krikšto metu yra labai mažas ir greičiausiai nesupranta, kas vyksta, ši dovana išliks ilgam. Todėl krikštynų dovana turi būti prasminga ir turėti išliekamą vertę.

Jeigu ieškote įsimintinos dovanos krikštynoms, apžvelkime 5 populiariausias idėjas. Kas žino, galbūt tarp šių idėjų ir jūs atrasite puikią dovaną krikštynoms.

Nr. 5. Siuvinėti metrikai

Kryželiu siuvinėta metrika – tai žaismingas paveikslas, kuriame užfiksuotos mažylio gimimo detalės. Dažniausiai šiuose paveiksluose išsiuvinėta gimimo data (metai, mėnesis, diena), tikslus laikas (valanda ir minutės), ūgis, svoris, vaiko vardas ir mielas paveikslėlis.

Nepaisant to, kad šiais laikais tradiciniai rankdarbiai vis labiau praranda populiarumą, kai kuriems jie vis dar gali patikti. Jeigu esate tikri, kad mažylio tėveliams patinka rankų darbo dovanos, rinkitės siuvinėtą metriką. Dovana bus dar įsimintinesnė, jeigu mokate siuvinėti ir pabandysite šią dovaną pagaminti patys.

Nr. 4. Krikšto dėžutė

Dekupažo technika papuoštos dėžutės, dar kitaip vadinamos krikštadėžėmis, yra populiari dovana krikštynoms. Krikštadėžės gali būti pačios įvairiausios – ryškios, su daugybe detalių ar visiškai minimalistinės. Dažniausiai ant krikštadėžės būna užrašytas krikštijamo vaiko vardas arba sugalvota frazė, pavyzdžiui „X (mažylio vardas) prisiminimai“.

Krikšto dėžė gali būti panaudojama labai įvairiai. Kai kurie į krikšto dėžes įdeda pagrindinę dovaną vaikui (pinigai, papuošalai ir t. t.) arba kartais palieka tuščią, kad tėvai turėtų kur laikyti krikšto žvakę ir skraistę. Todėl prieš įsigydami krikšto dėžę, turėtumėte gerai pagalvoti, ką į ją įdėsite. Tik graži dėžutė ar personalizuotas užrašas gali atrodyti gana keistai.

Nr. 3. Papuošalai

Auskarai, grandinėlės, kryželis – papuošalai išlieka populiaria dovana. Tiek mergaitėms, tiek ir berniukams krikšto tėvai ar artimieji išrenka iš aukso arba sidabro pagamintus papuošalus. Papuošalai visad liks madingas pasirinkimas, tačiau kartais tokia dovana gali kainuoti labai brangiai, ypač renkantis papuošalus iš aukso.

Kita vertus, ši krikštynų dovana yra puiki investicija ateičiai. Pavyzdžiui, į paauglystės laikotarpį įžengusi mergaitė galės didžiuotis, kad jos papuošalų dėžutėje – ne tik pigi bižuterija. Šiuo atveju berniukai lieka šiek tiek „nuskriausti“. Ne visi stipriosios lyties atstovai nešioja papuošalus, todėl ši dovana greičiausiai tik primins apie vykusias krikštynas.

Nr. 2. Sidabrinis šaukštelis

Prieš kelerius metus atėjusi į Lietuvą nauja tradicija iki šiol nepraranda populiarumo. Sidabrinis graviruotas šaukštelis – tai pirmasis mažylio maisto įrankis, kuris retai yra naudojamas pagal paskirtį. Dažnai tėvai, gavę tokį šaukštelį, pasideda jį kaip prisiminimą, nors to neturėtų būti.

Sidabras turi daug puikių savybių. Nesukelia alergijų, puikiai dezinfekuoja ir net gali sunaikinti 650 įvairiausių bakterijų! Tėvai, gavę sidabrinį šaukštelį kaip krikštynų dovaną, turi būtinai ją panaudoti. Todėl nepamirškite paaiškinti tėvams, kas yra sidabrinis šaukštelis ir kodėl šios dovanos negalima padėti į spintą.

Nr. 1. Vaiko metrikų portretas

Norite, jog jūsų dovana būtų prasminga bei ilgaamžiška? Didžiulio populiarumo pasaulyje sulaukę kūdikių metrikų portretai bus puikus pasirinkimas. Kūdikio portretas – tai išskirtinė vaiko gimimą įprasminanti iliustracija, kurioje mažylis bus pavaizduotas tokio paties ūgio, kaip ir gimimo metu. Ši dovana ne tik visada primins tėveliams, koks mažas buvo jų vaikas kai gimė, bet taip pat taps išskirtinė bei moderni namų interjero detalė.

Metrikų portretas yra universali krikštynų dovana, nes gali būti dovanojama ne tik naujagimiams, bet ir vyresnio amžiaus vaikams nepaisant jų lyties. Todėl tie, kurie ieško šiuolaikiškos ir išskirtinės dovanos krikštynoms, kūdikio portretas bus puikus pasirinkimas.

Kūdikio portretą su nemokamu pristatymu visoje Lietuvoje galite įsigyti www.gimiau.lt.

Parašykite komentarą